Olympos Hakkında

Olimpos, bugün sahip olduğu tarihsel değerleri, 3200 metrelik muhteşem sahili, endemik bitkileri, Caretta caretta'ları Khimaira'sı, çeşitli sportif etkinliklere imkan tanıyan muhteşem doğası ve pansiyon olarak kullanılan meşhur ağaç evleri ile tüm dünyaca bilinmektedir. olimpos ağaç evler olimpos salinas pansiyon siz tatilcilerin hizmetindedir..
 
   Arkeolojik ve doğal sit alanı olarak koruma altında olan Olimpos, denize açılan ve ortasından Akçay deresinin aktığı bir vadi içine kuruludur. Su kanalları, surlar, lahit mezarlar gibi kente ait pek çok kalıntı ile karşılaşılabilir. Olimpos bir tarafında Çıralı, diğer ucunda ise Adrasan ile komşudur.

   Antik çağlarda nehir kenarlarına yapılan duvarlarla kanal haline getirilen nehirden gemiler de geçebilmekteydi. Ören yeri girişinden antik kentin kalıntıları arasında yaklaşık 1,5 km yürüyerek Olimpos sahiline ulaşılır.

 
    Tamamı arkeolojik ve doğal sit alanı olarak koruma altında olan Olimpos, denize açılan ve ortasından Akçay deresinin aktığı bir vadi içine kuruludur. Su kanalları, surlar, lahit mezarlar gibi kente ait pek çok kalıntı ile karşılaşılabilir. 

Denizi , doğası ve tarihi ile Olympos Türkiye'nin nadide tatil beldelerinden birisidir..